Czerwiec 27, 2022, 09:43:12

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Mariusz

Strony: [1]
1
Turystyka / Wakacje
« dnia: Maj 09, 2012, 10:28:38  »
Gdzie zamierzasz spędzić wakacje?

2
Najstarszy kościół szachulcowy ma szansę na ratunek czytaj więcej w artykule http://zabytki.ocalicodzapomnienia.eu/zabytek-2-9-1-1596.html

3
Regulamin / Regulamin forum
« dnia: Lipiec 05, 2010, 07:57:32  »
I. REGULAMIN

1. Jeżeli nowy uczestnik forum od pierwszych swoich postów wykazuje, że nie przeczytał regulaminu, przeczytał go niedokładnie lub bez zrozumienia, bądź zrozumiał a mimo to nie stosuje się do niego, będzie miał natychmiast (bez ostrzeżenia) zablokowaną możliwość pisania na forum.

2. Zakaz umieszczania zdjęć powszechnie uznanych za obraźliwe (pornografia, zboczenia, itp).

3. Tematy niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowiecie usuwane.

4. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane.

5. Moderatorzy i Administrator mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników.

6. Podpis użytkownika nie może zawierać więcej niż jednej grafiki oraz ma mieć "przyzwoitą" dlugość (wielkość).

7. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.

8. Zwalczane będą wszelkie przejawy chamstwa.

9. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak Administrator lub Moderatorzy.

10. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów (nie tylko w języku polskim). Mowa tutaj również o wygwiazdkowanych (***) itp słowach.

11. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się prywatnymi wiadomościami (PM).

12. Zakaz stawiania ultimatum Administratorowi pod groźbą blokady dostępu do Forum.

13. Moderatorzy i Administrator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń.

14. Sprawy typu "przyślij też do mnie na moj_mail@adres.pl" załatwia się prywatnymi wiadomościami (PM). Posty tego typu będą usuwane.

15. Tylko Administrator, Moderatorzy i użytkownicy uprzywilejowani maja prawo tworzyć sondy.

16. Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru.

17. Rozprowadzanie wszelkiego rodzaju warez'ów za pomocą tego forum jest zabronione (sygnatury, tematy do oceny z forami o takiej tematyce, posty) i grozi otrzymaniem bana.

18. Osoby działające na niekorzyść forum otrzymują bana.


II. BAN

1. Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, ip lub i jedno i drugie.

2. O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje Administrator po ewentualnej konsultacji z Moderatorami.

3. Po otrzymaniu bana osoba ma 3 dni na logiczne wyjaśnienie sytuacji w przypadku gdy zaszło jakieś nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji ani tym bardziej negocjacji ze strony innych użytkowników.

4. Osoba, która po raz trzeci złamie regulamin zostaje wyrzucona z Forum.

III. ADMINISTRATOR

1. Administrator ma prawo zmienić regulamin.

2. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane posty na forum.

3. Administrator nadzoruje działanie Forum i przyjmuje wszelkie uwagi na ten temat w dziale Forum.

4. Administrator ma prawo usunąć daną osobę z Forum bez podania przyczyny.

4
Kradzież / Pałac w Cecenowie
« dnia: Czerwiec 26, 2010, 03:36:11  »
        Pałac w Cecenowie – czy musi umierać takie słowa nasuwają się po rozmowie z mieszkańcami, którzy podchodzili do nas, kiedy  robiliśmy zdjęcia wspaniałej jeszcze budowli.  Nasi rozmówcy mówili o fontannie, która stała w ogrodzie, mówili o belce z napisami, która była w pałacu, mówili również o głowach koni, które były umieszczone na szczycie stajni. Czas przeszły, którego użyłem mówi nam, że przedmioty te zostały skradzione lub zniknęły bez śladu. Mamy do Państwa prośbę, jeżeli ktoś ma stare zdjęcia lub materiały na , których są te zabytki to prosimy o umieszczenie ich na forum, może odnajdziemy te przedmioty i odkryjemy całą prawdę o ich zniknięciu. Jednym z elementów fontanny był kamień w kształcie elipsy, na belce prawdopodobnie była data i coś jeszcze, a głowy końskie były wykonane z metalu.

Stan obecny pałacu: http://zabytki.ocalicodzapomnienia.eu/zabytek-2-3-1-691.html


5
Mury wciąż dzielą Lębork. Remont zabytku kwestionują historycy, radni i mieszkańcy

Miały chronić mieszkańców od wrogów, ale teraz stały się powodem ich podzielenia. Chodzi o mury miejskie, których sposób renowacji kwestionują historycy, radni i mieszkańcy.

Prace budowlane po jednej stronie lęborskich murów miejskich.

Na zewnątrz Ameryka, wewnątrz trzeci świat, klimaty jak z filmów Barei wyśmiewających absurdy komunizmu. Takie opinie krążą po Lęborku na temat trwającej właśnie renowacji średniowiecznych obwarowań miejskich.

Obserwatorzy doceniają staranną renowację murów po ich zewnętrznej stronie, kręcą jednak głowami z rozczarowania, gdy widzą wewnątrz murów przytulone do nich zdewastowane garaże i przybudówki.

– To poważne zaniedbanie ze strony miasta – mówi lęborski historyk Zachariasz Frącek. – Renowacja, która nie będzie polegała na likwidacji albo przeniesieniu garaży w inne miejsce, jest tylko częściowa i pobieżna. Obawiam się, że jeżeli nie zrobi się tego jeszcze w trakcie prac renowacyjnych, to nie zrobi się tego już nigdy. Bo wiadomo przecież, że w Polsce prowizorka stoi najdłużej.

W podobnym tonie wypowiada się również Andrzej Barański, radny miejski i członek Lęborskiego Bractwa Historycznego.

– Mam poważny żal do urzędników, że nie zajęli się tematem garaży w skuteczny i cywilizowany sposób – podkreśla radny. – Wiem, że garaże mają swoich właścicieli, a własność prywatna to rzecz święta. Skuteczne rozwiązanie może jednak polegać na przykład na wybudowaniu garaży w nowym miejscu i zaproponowaniu przeprowadzki właścicielom garaży przytulonych do murów. Takie ustalenia i rozwiązania powinny się przecież znaleźć w programie całej renowacji. Miasto powinno też bez większych problemów znaleźć pieniądze na budowę nowych garaży.

Renowacja murów to temat, o którym mówią również mieszkańcy. A niektórzy z nich nie szczędzą złośliwości.

– To proste, trzeba będzie przeciągnąć turystów szybko po mieście i pokazać im tylko atrakcyjne mury po stronie zewnętrznej. Jeżeli żaden z nich nie będzie miał ochoty zobaczyć, jak wyglądają wewnętrzne podwórka miasto powinno wyjść obronną ręką – śmieje się pan Janusz (nazwisko do wiad. red.).

Andrzej Barański dopowada, że miasto nie zdecydowało się skorzystać z szansy zaprezentowania się z najlepszej strony. – Byłem na czterech konsultacjach w sprawie renowacji. Proponowałem, żeby przywrócić stare kocie łby i rynsztoki na ulicach. Świetnym pomysłem byłoby wykorzystanie także lamp gazowych, które są wyjątkowo tanim sposobem oświetlenia i w wielu europejskich miasta są coraz bardziej popularne. W Lęborku zachował się w niektórych miejscach średniowieczny układ ulic liczony według słynnej miary – pręta chełmińskiego. Można by wmurować tę miarę w ulicę i stworzyć razem z lampami gazowymi miejsce, w którym turyści będą mogli trafić do innej epoki. Niestety, żaden z tym pomysłów, oprócz kocich łbów, nie zostanie zrealizowany.

O komentarz na temat garaży i renowacji poprosiliśmy urzędników miejskich.

Elżbieta Rekowska-Klassa, kierownik Referatu Promocji i Kultury UM w Lęborku podkreśliła, że punktem wyjścia dla samorządowców jest zrealizowanie zakresu rewaloryzacji murów uzgodnionego już kilka lat temu z konserwatorem, na który otrzymano stosowne pozwolenia budowlane. Zakres ten trzeba też wykazać przed instytucją zarządzającą, która udzieliła dofinansowania.

– Oznacza to, że likwidacji ulega kilka pomieszczeń gospodarczych przylegających do murów w rejonie ulic Korczaka i Przymurnej. Kolejnym etapem może być likwidacja następnych garaży, dlatego niezależnie od obecnie realizowanej koncepcji przystąpiliśmy do zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, wpisując docelowo likwidację w zasadzie wszystkich pozostałych garaży – wyjaśnia kierownik.

Autor: Grzegorz Bryszewski

Materiał z http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100426/LEBORK/818280707

Strony: [1]