Wrzesień 19, 2017, 12:25:29

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Uwagi, propozycje / Ocena i komentarz nowych obiektów.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tedesse dnia Grudzień 15, 2015, 08:09:59  »
Witam!
Jestem ciekaw, dlaczego brak nowych komentarzy i ocen nowych obiektów prezentowanych na tym portalu czyżby zastąpił go FB?
Pozdrawiam
2
Zabytki nieruchome / Odp: XII- wieczny ponorbertański klasztor w Hebdowie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aspiryna dnia Październik 18, 2015, 03:21:06  »
Podróżuję służbowo i wybieram zawsze na nocleg hotele zabytkowe. W Hebdowie nocowałem już trzy razy zawsze coś nowego mnie zaskoczyło. Pierwszy raz oczywiście zaskoczyło mnie samo położenie i klimat miejsca (kościół, zabytkowy klasztor). Drugi raz zaskoczyło mnie danie jakie jadłem na kolację polędwiczki w wyśmienitym sosie i zupa biało czerwona. Trzeci raz zaskoczył mnie ponownie kucharz, oczywiście pozytywnie (sos śliwkowy wyśmienity). Polecam wszystkim , którzy chcą na krótką chwilę zapomnieć  o codziennym życiu. Pozdrawiam Piotr Rybicki 
3
Zabytki nieruchome / XII- wieczny ponorbertański klasztor w Hebdowie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez okonska74 dnia Sierpień 08, 2015, 04:17:02  »
Ponorbertański zespół kościelno-klasztorny usytuowany jest na wzgórzu, w malowniczym zakolu Wisły niedaleko Nowego Brzeska około 35 km do Krakowa przy trasie na Sandomierz. . Należy do najcenniejszych pomników architektury średniowiecznej i nowożytnej w Małopolsce. Nie wiemy jak przedstawiał się obraz pierwszego kościoła, ale prawdopodobnie była to drewniana budowla. Ceglaną świątynię, która przetrwała do dziś, zbudowano około połowy XIII wieku. Rozbudowę kościoła i klasztoru rozpoczął w drugiej połowie XVII wieku opat Melchior Olszewski. Klasztor Hebdowski odegrał ogromną rolę w naszej historii, a szczególnie w dziejach krzewienia kultury. W roku 1819, po prawie 670 latach ustawicznej pracy w dolinie Wisły, Norbertanie po kasacie zakonu, zostali zmuszeni do opuszczenia swej siedziby. Od tamtego momentu rozpoczął się ciągły proces niszczenia opuszczonego obiektu. W roku 1949 Zakon Pijarów przejął klasztor i odpowiedzialność za parafie od Biskupa diecezji kieleckiej - J. E. C. Kaczmarka. Pomimo długoletniej troski o powierzony obiekt, wymagał on gruntownego remontu. Pijarzy postawili sobie za cel rewitalizację zespołu i przywrócenie dawnego uroku. W tym celu podjęli działania wymagające przeprowadzenia wyjątkowo kosztownych prac remontowych i konserwacyjnych. Dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych klasztor odzyskał dawną świetność. Co więcej, prace remontowo-konserwatorskie ujawniły szereg interesujących polichromii i rozwiązań architektonicznych, o których wcześniej nie wiedziano: w pomieszczeniu recepcji odkryto renesansowy plan miasta, w zasypach sklepień znaleziono polichromie, które obecnie są eksponowane pod przeszkloną podłogą. Odtworzono od podstaw krużganek północny prezentując wątki wendyjskie, w Sali konferencyjnej Opata przeprowadzono kompletną konserwację polichromii, natomiast w Sali św. Norberta, najbardziej reprezentacyjnej, poddano konserwacji polichromie i stiuki. Dzisiaj zespół kościelno-klasztorny w Hebdowie lśni, jak – być może – nigdy do tej pory, powrócił do dawnej świetności i zyskał nowe oblicze.
Obecnie w obiekcie działa Centrum Wiara i Kultura oraz Hotel i Restauracja św. Norberta (hotelswnorberta.pl)
4
Guziki mundurowe / Odp: Guzik nie mam pojecia jaki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aspiryna dnia Marzec 25, 2015, 07:53:05  »
Proszę o zdjęcia awersu i rewersu, pozdrawiam
5
Guziki mundurowe / Guzik nie mam pojecia jaki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stolenfood dnia Marzec 16, 2015, 10:12:13  »
Posiadam taki guzik. Byc moze nalezal dozolnierza armi carskiej.  Prosilbym o pomoc w identyfikacji.  Jest to korona w kole otoczonym osmioramienna gwiazda.  Kazdy trojkat gwiazdy wyglada jakby przedstawial lisc jakiejs rosliny lub cos podobnego.  Te trojkaty skladaja sie tak jakby z mniejszych punktow. Jezeli bede mial mozliwosc zrobienia zdjecia to je podrzuce
6
Sprzedam / Gmina Sierpc działka budowlana na sprzedaż
« Ostatnia wiadomość wysłana przez billi dnia Grudzień 02, 2013, 09:05:04  »
Bardzo ładna, narożna działka budowlana w otoczeniu domów jednorodzinnych. Świetna lokalizacja!!! Blisko centrum , sklepów, szkoły, przychodni zdrowia. Dojazd gminną drogą asfaltową w której są wszystkie media, wzdłuż ulic chodniki. Jeden bok ogrodzony ogrodzeniem sąsiedniej działki. Cena do negocjacji !!!
Szczegóły w ofercie na stronie Na sprzedaż działka budowlana w Sierpcu
7
Sprzedam / Sprzedam/wymienie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Falke123 dnia Lipiec 16, 2013, 01:11:38  »
Jak w temacie, sprzedam lub wymienię na monety lub militarkę (oprócz łusek (małokalibrowych) i nieśmiertelników) lub sprzedam. Chętnych proszę o kontakt na priv i zaznaczenie o który przedmiot chodzi
Bączek od czaka:

Żeton Gdańsk:

Medal 4 pancerni:

Plomby:

Krzyżyk

Medaliki:

Guziki:

Wpinka:

8
Guziki mundurowe / Odp: Guzik nie wiem jaki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aspiryna dnia Wrzesień 28, 2012, 02:04:11  »
Pani Małgosiu!
Nie zaglądałem na nasze guziki od dawna z przyczyn ode mnie niezależnych. Podejrzewam, że Pani otrzymała już wyjaśnienia albo od mojego menażera Piotra albo od innych osób. Zdjęcie zwłaszcza pierwsze jest na tyle fatalne, że tylko domyślam się iż chodzi o guzik carski, raczej urzędniczy.  Drugi z koroną też wymagałby bliższego przyjrzenia się, choć ten motyw przynależał do wybranych jednostek gwardyjskich oraz szkół wojskowych. Ich lista jest dosyć obszerna.
Gratulują zainteresowania guzikami.
Józef Wąsiewski
9
Guziki cywilne / Odp: identyfikacja guzika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aspiryna dnia Maj 29, 2012, 04:56:50  »
Dzień dobry,

Jeżeli jest to możliwe to poproszę o zdjęcie rewersu guzika, pomoże nam to w identyfikacji przesłanego guzika. Poproszę również o informację z jakiego materiału jest wykonany guziczek. Przepraszam za małą zwłokę z odpowiedzią, ale nasz ekspert od guzików musiał położyć się w szpitalu. Przy identyfikacji guzików konsultujemy się z kilkoma osobami, dzięki tej zasadzie identyfikacja powinna być 100%. Zasada ta sprawdza się przy identyfikacji guzików starszych wykonanych przed 1800 rokiem.    Pozdrawiam Piotr Rybicki
10
Guziki mundurowe / Odp: Guzik MW
« Ostatnia wiadomość wysłana przez aspiryna dnia Maj 29, 2012, 04:47:18  »
Dzień dobry,

Jeżeli jest to możliwe to poproszę o zdjęcie rewersu guzika, pomoże nam w identyfikacji. Pozdrawiam Piotr Rybicki
Strony: [1] 2 3 ... 7